top of page

Tim Gajser MX2'de 2015 Dünya Şampiyonu!

Tim Gajser  2015 model Honda CRF250RW motosikletiye MX2 Dünya Şampiyonu ünvanını elde etti. MXGP serisi, dünyanın en önde gelen motocross yarışı, California'daki Glen Helen Pisti'nde sonuçlandı. Honda Gariboldi Racing takımı Tim Gajser kendilerini temsil etmesinden gurur duyduklarını belirtti.

 

On yıl önce, Tim Gajser Avrupa'da adını ilk kez 7 yaşındayken Avrupa Şampiyonası'nda 65cc sınıfında üçüncü olarak duyurdu. 2007 yılında Slovenyalı pilot aynı yarışa tekrar katıldı ve ilk Avrupa Şampiyonu unvanını alarak herkesi büyüledi. 85cc sınıfına geçmek Slovenyalı pilotun umduğu kadar kolay olmadı fakat bir senelik mücadeleden sonra başardı ve 2009'da Avrupa Şampiyonası 85cc galibi oldu.

 

Tüm MX, trial ve enduro takımları PowerSports radyatör sıvılarının eşsiz özelliklerinden faydalanabilsin diye, EVANS 2011’den beri İngiltere ve Avrupa pazarlarında bu ürün hakkında farkındalık yaratmaya çalışmaktadır. Bu süreç başarıya ulaşmaktadır ve Kawasaki MX Yarış Takımı Evans’a dönüşümünü yapan son gruptur.

 

Honda World Motokros Team EVANS kullanmakta ve önermektedir!

bottom of page