top of page

Küçük Bir Hata Nasıl Felaketle Sonuçlanabilirdi?

6.000-7.000 devirde, 115-120 C derecede radyatörünüz kaynar mı?

 

"Yarış sırasında kamyonetimiz neredeyse duracak kadar yavaşlayınca kontrol etmek için araçtan indik. Benzin pompalarını duyabilmek için fazla ses çıkartan radyatör fanların fişlerini söküp tek tek benzin pompaları dinledik. Sorun pompalar değildi fakat filtrelerimiz tıkanmıştı. Aracımıza binip etabı bitirebilmek için mevcut durumda devam etmeye çalıştık. Tümsekler pisliğin hareket etmesine ve filtrelerin açılmasına sebep olunca tam gaz ilerlemeye başladık. Fakat bir süre sonra, özellikle yavaş bölümlerde aracımızın motorunun olması gerekenden ÇOK DAHA SICAK çalıştığını fark ettik. Sıcaklık 115 C dereceye yükselmişti!

 

Anladık ki radyatör fanlarının fişleri takmayı unutmuştuk! Ne aptalca bir hata ama! Bütün güvenlik ekipmanlarını çıkartıp araçtan inmek, fişleri takmak ve tekrar binip emniyet kemerini takmak, intercom bağlamak, camlardaki güvenlik ağlarını takmak ciddi bir zaman kaybına sebep olacaktı...

 

O an hatırladık ki aracımızda EVANS Susuz Radyatör sıvısı kullanıyorduk ve EVANS 180 C dereceye kadar kaynamıyordu. 115 C derece bu durumda hiç PROBLEM DEĞİLDİ! Devam edip ne olacağını görmeye karar verdik.

 

Etap boyunca sıcaklık 113 ile 118 C derece arasında oynadı. Fakat biz motorumuzun %100 korunduğundan emindik. Tam yükte, tam gaz güvenle devam ettik ve bitiş çizgisine ulaştık. Özellikle EVANS Waterless Engine Coolant Avustralya'ya bu harika ürün için teşekkürler! Radyatörünüze bir plastik torbanın takıldığı veya off-road yarışında peteklerinizi çamurun tamamen tıkadığını düşünün, sıcaklık yükselmeye başlayacak. Ya durmanız gerekecek ya da radyatörünüz patlayacak.

 

 EVANS Susuz Radyatör Sıvısı ile bu durumda bile devam ederek yarışı bitirebilirsiniz! Bir yarış sürücüsünün tam da istediği budur! Bu harika ürün için EVANS'a tekrar tekrar teşekkür ediyoruz"

bottom of page